kontakt Facebook

Otázky a odpovědi 

Na této stránce reagujeme na nejčastější dotazy, které se týkají cestování v rámci Integrovaného dopravního systému Jihočeského kraje. 

 

Upřesnění k uznávání časových jízdenek vydaných DPMCB ve vozidlech VLD a železniční dopravě dle bodu 6.12. Tarifu IDS JK:

V územním rozsahu MHD České Budějovice (zóny 100 a 101) jsou ve vozidlech veřejné linkové a železniční dopravy u zaintegrovaných linek uznávány pouze časové předplatní jízdenky DPMCB v tištěné podobě a časové předplatní jízdenky aplikace DPMCB, přičemž v případě kontroly jízdního dokladu prováděné v jiném prostředku než ve vozidle MHD je cestující povinen zajistit úplné zobrazení časové předplatní jízdenky v aplikaci DPMCB, které je podmíněno připojením aplikace DPMCB k síti Internet (tj. nelze využít off-line zobrazení časové předplatní jízdenky v aplikaci DPMCB ve formě QR kódu). Virtuální časová předplatní jízdenka a časová předplatní Sejf jízdenka nejsou v IDS JK akceptovány. DPMCB současně ve výše uvedeném územním rozsahu uznává předplatní časové jízdenky IDS JK se zakoupenou zónou 100.

Pokud cestující pokračuje dále za hranice zóny 101+100, v rámci Tarifu IDS JK toto uznávání platí pouze pro kombinaci s časovým kuponem IDS JK na příslušné vnější zóny. Při jednotlivých jízdách bez časového kuponu IDS JK lze tohoto využít pouze v případě, že si cestující dokoupí u řidiče/průvodčího jízdenku z/do poslední/první zastávky v zóně 101+100 na daném spoji dle kilometrického tarifu dopravce. Přeprava se pak neřídí Tarifem IDS JK, ale tarifními podmínkami příslušného dopravce. Upozorňujeme zároveň, že v některých zrychlených spojích, které po trase v příslušných hraničních zastávkách nezastavují, dokoupení této jízdenky není technicky možné.Upozornění pro uživatele předplatních kuponů

Dovolujeme si upozornit držitele předplatních kuponů na podmínky jejich skladování uvedené na zadní straně. Vzhledem k tomu, že jsou vytištěny na termocitlivém papíře, upozorňujeme zejména na skutečnost, že kupon NESMÍ být zataven do laminovací folie. Důsledkem je totiž ztráta jeho čitelnosti, a tím i jeho platnosti, za kterou bohužel nemůžeme nést odpovědnost. Děkujeme za pochopení.

 

Kde mi platí jízdenka IDS JK? 

U všech zaintegrovaných dopravců - ARRIVA vlaky, BusLine jižní Čechy, České dráhy, ČSAD Autobusy České Budějovice (obchodní značka busem), GW BUS, GW TRAIN REGIO  na vyjmenovaných linkách či zaintegrovaných úsecích linek. Ve vozidlech MHD České Budějovice je s platností od 1. ledna 2018 možné využívat příslušnou variantu jízdenky IDS JK na všech linkách bez omezení. 

 

Kde je možné si nechat vystavit průkaz IDS JK?

Průkaz IDS JK je možné si nechat vystavit za 30 Kč na těchto předprodejních místech: pokladny GW BUS na autobusových nádražích v Českých Budějovicích, Trhových Svinech a Týně nad Vltavou, pokladny ČD v Českých Budějovicích a Zlivi, pokladna GWTR na železniční stanici Český Krumlov a pokladna ČSAD Autobusy České Budějovice v Českém Krumlově. 

 

Je možné zakoupit jízdenku a vystavit průkazku IDS JK na pokladách Dopravního podniku města České Budějovice?

Ano, od 1. dubna 2017 je možné si nechat vystavit průkazku a zakoupit časovou jízdenku i v informační kanceláři MHD ČB v Mercury centru.